Hlavná Inovácie 5 menej známych faktov o maratóne v New Yorku

5 menej známych faktov o maratóne v New Yorku

Aký Film Vidieť?

Včerajších pretekov sa zúčastnilo asi 50 000 ľudí, ale to je len malý zlomok z tých, ktorí si chceli zabehať.Getty Images

nenávidím chodiacich mŕtvych

Včera sa konal 47. ročník New York City Marathon. Viac ako 50 000 bežcov zo 125 krajín prebehlo piatimi mestskými časťami New Yorku za slabého dažďa a na zdravie miliónov divákov pozdĺž trate.

Športovec Shalane Flanagan (36) včera zvíťazil v ženských pretekoch. Bola prvou Američankou, ktorá zvíťazila v pretekoch od roku 1977. Časovala 2 hodiny, 26 minút a 53 sekúnd.

Geoffrey Kamworor z Kene zvíťazil v mužských pretekoch s 2 hodinami, 10 minútami a 53 sekundami.

New York City Marathon, najväčší maratón na svete, je veľmi vyhľadávaným podujatím profesionálnych bežcov a nadšencov. Vedeli ste však, že na to, aby ste sa dostali do závodu, treba okrem vôle a fyzickej sily aj dosť veľa šťastia a peňazí?

Tu je päť zábavných a menej známych faktov o maratóne v New Yorku:

Lotéria

Včerajších pretekov sa zúčastnilo asi 50 000 ľudí, ale to je len malý zlomok z tých, ktorí si chceli zabehať. Bolo vybraných iba 17 percent uchádzačov o preteky, Informoval denník New York Times . Pre Forbes , 37 percent bežcov pochádzalo zo zahraničia.

Milión bežcov

Vprvý maratón v New Yorkuv roku 1970 sa zúčastnilo iba 127 ľudí, 55 prešlo cieľom. Odvtedy preteky dokončilo viac ako milión bežcov (presnejšie 1 125 776). Preteky v roku 2016 boli najväčším maratónom v histórii a zúčastnilo sa ich 51 394 účastníkov.

Osobné financie

Beh maratónu môže stáť majland. MarketWatch odhaduje, že prekročenie cieľovej čiary stojí najmenej 1 000 dolárov. Health.com odhaduje, že náklady na dokončenie maratónu by sa mohli vyšplhať až na 5 000 dolárov. Typické náklady zahŕňajú štartovné, cestovné, ubytovanie, tréning, bežecké kvalifikačné preteky (niektoré maratóny vyžadujú, aby ste absolvovali iné preteky v súťažnom čase.) A starostlivosť po pretekoch, napríklad profesionálna masáž.

Viac o peniazoch

Úvodný závod v roku 1970 stál za vstup 1 dolár. Štartovné pre tohtoročné preteky je 255 dolárov, ak žijete v USA a ste členom New York Road Runners (295 dolárov pre nečlenov), a 358 dolárov pre obyvateľov mimo USA. New York Times uviedol, že prudké zvýšenie poplatkov prispelo k celkovému poklesu účasti na maratóne. V USA poklesol celkový počet maratónov z 19 miliónov v roku 2013 na niečo vyše 17 miliónov v roku 2016.

Známe tváre

Medzi známe osobnosti, ktoré sa zúčastnili včerajších pretekov, patrili komik Kevin Hart, supermodelka Karlie Kloss (prvýkrát), súťažná pojedačka Yasir Salem či 70-ročná Kathrine Switzer, prvá žena v maratóne na Bostonskom maratóne v roku 1976. (Včerajšie preteky dokončila za 4 hodiny, 48 minút a 21 sekúnd.)

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Míľa 22 ... to je miesto, kde ľudia v skutočnosti začali. To je miesto, kde sa hovno stalo skutočným ... To je miesto, kde som uvažoval o fingovaní vážneho zranenia. Cítil som, akoby mi niekto udrel do oboch nôh netopierom, ktorý mal na sebe pripevnené kŕče. Toto bol iný typ bolesti ... To bola tá úroveň zranenia, kvôli ktorej ste sa poriadne prehrabali a opýtali ste sa sami seba, či máte na to, aby ste boli skvelí .... S mentálnou tvrdosťou som sa do cieľa odhodlal ... chlap @shafferdc, ktorý bol so mnou na každom kroku cesty & @blue_benadum & Mike Rogers .... Milujem a vážim si vás. Toto sú iba začínajúci ľudia .... Chystám sa riadiť celý svet a urobím to s HART !!!! #RunWithHart #MoveWithHart #JoinMyMovement #YouAreYourOwnCompetition

Príspevok zdieľaný používateľom Kevin Hart (@ kevinhart4real) 6. novembra 2017 o 10:08 PST